Massaaži liigid

Klassikaline massaaž

Rootsi klassikalise massaaži alustel põhinev, kehaülene töötlus, mille juurde kasutatakse vajadusel võtteid ka Tai massaaži ja Vene Spordimassaaži võtete pagasist. Kasutame rahuliku tempoga, sügavamad ja keskmise survetugevusega võtteid. Eesmärgiks on lõõgastus, pinges ja spasmiliste lihaste rahustamine ja kudede verevarustuse parandamine. Leiame üles kõige probleemsemad lihasrupid ja kehapiirkonnad ning fokuseerume nendele.

See massaaž on just Teile, kui tunnete et vajate lõõgastust ja leevendust valutavatele lihastele aga ei tea kust peale hakata või kardate, et massaaž teeb haiget. Soovitame kõige esimeseks massaažiks just seda.
Soovitav regulaarsus: vähemalt 2 korda kuus. Sellise regulaarsusega ei jõua tööpingetest tingitud lihashädad tavaliselt taastuda ja tulemuseks on pidev lihaskonna olukorra parenemine ja stressi maandus.

Spordimassaaž

Vene Spordimassaaži võtetel ja põhimõtetel baseeruv töötlus, mis jaguneb kaheks suunitluseks:
– Treeningu eelne – ettevalmistav. Eesmärgiks on lihaste toniseerimine ja liigesliikuvuse parandamine soorituse taseme tõstmise eesmärgil ning vigastuste ohu vähendamine. Pigem tugevapoolsete võtetega, kiiretempoline töötlus, mis keskendub koormatumatele
lihasgruppidele.
– Treeningu järgne – Taastav. Eesmärk on treeningule või sooritusele järgneva lihaspinge ja lihasvalude leevendamine ja taastumisprotsesside kiirendamine. Aeglasema tempoga ja mõõduka survetugevusega sügavamad võtted, mis aitavad kudedesse tekkinud piimhapet väljutada ja hapnikurikast verd asemele tuua. Keskendutakse samuti rohkem koormatud lihasgruppidele.

Suunitlus valitakse vastavalt kliendi eesmärkidele ja lihaste olukorrale.

Spordimassaaži soovitame harrastussportlasele, kes treenib keskmisest rohkem ja kes soovib sellega seonduvaid riske maandada. Regulaarne lihastöötlus vähendab vigastuste tõenäosust ning aitab kaasa sooritusvõime paranemisele läbi lihaste hapniku omastavuse tõstmise ja liigesliikuvuse suurendamise. Ühtlasi on spordimassaaž parim vahend treeningujärgsete lihasvalude ja pingete vähendamiseks.

Soovitav regulaarsus: 4 korda kuus kuni 2 korda nädalas, intensiivse treeningperioodi jooksul.

Taipärane massaaž

Traditsioonilistel Tai massaaži võtetel põhinev kuiv – see tähendab ilma õlita – massaaž, mis keskendub survepunktidele ning venitustele. Eesmärk on lihaste lõdvestamine ja venitamine. Peamised töötluskohad on kael, turi, selg, ristluu ja vaagnapiirkond. Selle massaaži jaoks on vajalik, et klient tuleks seanssile sobiva riietusega – õhemast riidest särk ja spordipüksid, mis on pigem liibuvad, soovitavalt ilma lukkude ja trukkideta ning ideaalis puuvillasest materjalist.

See massaaž on just Teile kui on soov tugevama massaaži järele. Kui tunnete, et selja ja kaela piirkonnas on tõeliselt kinnised kohad ja liigutamisel käivad üle keha imelikud krõpsud ja naksud. Taipärane massaaž keskendub just lihaste kinnituskohtadele, kuhu stress on kõige varmam kogunem. Venituste ja punktmassaaži kombinatsioon annab garanteeritud leevenduse.

Kontoritöötaja eri

Samuti Rootsi klassikalise massaaži, Vene Spordimassaaži ja Tai massaaži võtetel põhinev töötlus, milles keskendutakse peamiselt turja, kaela ja alaselja piirkondadele. Eesmärgiks on leida ja kõrvaldada kontoritöö juures paratamatutest sundasendeist ja piiratud liikuvusest tulenevaid lihasspasme ja leevendada lihasvalusid. Vastavalt olukorrale kasutame kas lihast
tervikuna hõlmavaid, voolavaid ja vanutavaid võtteid või kontsentreetritud survega võtteid, keskendudes triggerpunktide vabastamisele. Lisaks soovitab massöör võimlemisharjutusi, mis konkreetse probleemi leevendamisele kaasa aitavad.

Kas kael on kange ja selg valutab? Veedate päevas mitmeid tunde arvuti taga? Kontoritöötaja eri on massaaž just Teile. Meie massöör selgitab välja kõige probleemsemad piirkonnad ja leiab õiged võtted pingete vabastamiseks.

Soovitav regulaarsus: vähemalt 2 korda nädalas.

Võimlemiskavade koostamine

Massöör selgitab esimestel seanssidel välja Teie kõige probleemsemad piirkonnad ja probleemide ulatuse. Lisaks kaardistatakse peamised ohukohad tööasenditest ja käitumisharjumustest ning pannakse paika eesmärgid ja ajakava. Vastavalt sellele infole seab massöör kokku individuaalse võimlemiskava, mida klient omal käel järgima saab hakata.

Edasiste seansside jooksul hoiab massöör progressil silma peal ja vajadusel tehakse võimlemiskavasse muudatusi ja muudetakse kava vastavalt rohkem või vähem intensiivseks. Kui tunnete, et tahaksite oma heaolu, tervise ja füüsilise olukorra parandamise nimel rohkem
ise ära teha, siis on see parim võimalus. Regulaarne võimlemine annab garanteeritult positiivsed tulemused ja hea enesetunde kogu päevaks.

Saada päring

Error: Contact form not found.