Saunamehe teenus

Saun on inimesega koos eksisteerinud juba mitmeid tuhandeid aastaid. Sauna lugu ulatub kaugele kirjalike ülestähenduste piiride taha, ammu ununenud hõimude ja inimeste kunagisse argiellu, millest on meie jaoks tänaseks saanud vaid suur mõistatuste, oletuste ja arvamuste virrvarr. Ilmselt ei ole meil kunagi võimalik välja uurida, kuidas ja kus täpselt saunakultuur alguse saanud on ja see ehk annabki saunale selle iseloomuliku maagilise aura ja salapärasuse loori, mida igaüks meist võib kerise kõrval istudes ja hõõguvaid kive vaadates kogeda. Siit saab alguse vaimne teekond läbi imelise ja imeliku maailma mille võimalused on lõputud aga mille sügavustes peitub ka mitmeid ohtusid. Nende, rohkem tunnetuslike ja tajutavate, kui ratsionaalselt lahti mõtestatavate, valduste mõistmiseks on retkele vaja kaasa võtta üks tark teejuht, kelleks läbi aegade on olnud Saunamees. Koos saunamehega saab lõõgastava kuumuse, puhastava auru ja meeldiva vihahõngu võimas kooslus igaühele mõistetavaks ning vabastab meid argipäeva muredest ja pingetest justkui võluväel.

Saunamees tunneb saunamanade ja vihtade väge ning aitab teha saunast igaühe jaoks isevärki ja ainulaadse elamuse, kus läbi kogemuse õppitakse tundma sauna ajalugu ning selle legendide ja rituaalide saladusi. Korralik saunaskäik võib kesta mitmeid tunde, mille jooksul käiakse rohkesti leiliruumis higistamas, loitsimas ja laulmas, kuid kust ei puudu ka kohustuslikud jahtumispausid koos kümbluse ja dushiga. Huvilised saavad omal nahal tunda ka kuumuse, vihtade ja iidse Eesti massaaži kombinatsiooni, mis on äärmiselt tõhus vahend lihaspingete leevendamiseks ja tööstressi maandamiseks. Saunamees teab ja aitab leida just õige saunarituaali iga elusündmuse tähistamiseks ning õige vitsa iga haiguse ja kurja vaimu kehast välja ajamiseks. Ta on kui seltskonna hing, kes aitab kollektiivi õigel lainel hoida ning saunaõhtust maksimumi võtta nii, et selle mõju oleks kaugeleulatuv ning positiivne.

Tule sauna

Tule proovi saunamehe teenuseid järele Pärnumaal, Urumarja külas. Olen siin ainult kokulepitud päevadel, nii et võta ennem ühendust.

Uuri lisa siit


Sul on oma saun?

Kui asi nii ja sa soovid sõpradega korraldada saunaõhtu täiesti privaatselt, siis on ka see võimalus olemas. Tulen kohale, kuhu vaja ja võtan vihad ja hea tuju kaasa. Kui sul oma sauna pole, siis ma võin ka soovitusi jagada. Teen koostööd mitmete saunadega, sealhulgas päris tõeliste suitsusaunadega, kus kogu üritusel on kindlasti hoopis teine mekk.

Uuri lisa siit