Territoorium

Urumarja Saunalaager on arenev kompleks, mida muudame järk-järgult aina hubasemaks ja mõnusamaks. Asume Pärnust vaid 15 minutilise autosõidu kaugusel, looduslikult kaunis ja vaikses Urumarja külas. Saunalaagri territoorium laiub 6 hektarilisel, eraldatud krundil, mis põhjaküljel piirneb Tori-Pärnu maanteega ja lõunaküljel Kurina jõega.

Jõe kaldal kasvab metsasalu, mis on koduks paljudele erinevatele lindudele ja kust suvisel ajal võib leida põldmarju ja vaarikaid. Metsa ees aga laiub avar põld, mis laseb tuulel vabalt liikuda ja annab ruumi jalgade sirutamiseks.

Siin saab nautida täieliku privaatsust looduse rüppes, eemal linnakärast ja kohustustest. Jätke oma telefoni koju ja tõmmake juhe tõeliselt seinast välja, et nautida aega iseendaga. Kuulake linnulaulu ja metsasahinat ning imetlege öist tähistaevast, ilma linnade valgusreostuseta.

Saunalaager seab rõhu jätkusuutlikusele ja isemajandamisele. Meil puudub võrguelekter ja trassivesi. Territooriumil on kompost-kuivkäimla, vett saame krunti piiravast Kurina jõest ning vajaminevat vähest elektrit annab pisikene päikesepaneel. Kütteks eelistame oma metsas kasvanud leppa, kusjuures istutame aeg ajalt noori puid juurde, et ka tulevikus oleks kust kütet võtta.

Kompleksis on hetkel avar, küttega jurta, mille kõrval asub mõnus, soe iglusaun. Sauna ja jurta vahel on ka kümblustünn, kus soojas vees lõõgastuda ja saunaleilist jahtuda saab.

Saun

Meie laagri esimeseks saunaks on iglusaun, mille lavad mahutavad mugavalt kuni 8 inimest. Leiliruumi üks pool on tehtud mõnusaks lebotamiseks ja on paras koht kuumaprotseduuride jaoks. Enne massaaži töötleb saunamees siin teie lihaseid vihaga ja ka pikk inimene saab ennast laval mõnusasti välja sirutada.
Saunas on eraldi pesuruum, kuid duši seal ei ole – ennast pesta saab kausi-kopsiku meetodil, nii nagu vanasti maal vanaema juures. Vett toome lähedal asuvast jõest. Sauna keris soojendab vett, seega kuum vesi on saunas olemas.
Saunas on ka eraldi riietusruum, kus on olemas pingid, et peale kuuma leili veidi hinge tõmmata ja sõpradega juttu puhuda.


Jurta

Urumarja Saunalaagri territooriumil asub avar jurta, kus saunamees massaaži teeb või kus lihtsalt mõnusatel patjadel lebaskleda ning seltskonnaga suhelda saab. Jurtas on olemas malmahi, mida külmal perioodil köetakse. Jurta asub saunast vaid mõne sammu kaugusel, niisiis te ei jõua külmetada, kui isegi külmal talvisel päeval jurtast leiliruumi ja tagasi joosta on vaja.


Kümblustünn e. Kuum rabalaugas

Kümblustünn asub kohe sauna kõrval ja mahutab kuni 8 inimest. Kümblustünn täidetakse lähedal asuva Kurina jõe veega. Jõgi saab alguse Kõrsa rabast ja toob endaga kaasa rabalaugaste rammu ja tervistavat väge. See teeb vee väga nahasõbralikuks ja muudab kogu protseduuri mõnusaks looduslikuks spaaks. Ideaalne lõõgastus peale tugevat massaaži.