Saunalaagrisse registreerumine

Urumarja Saunalaagri eesmärgiks

on tuua õige saunakultuur Eestlaste – eelkõige just noorte – ellu tagasi, kesksele kohale, kus on selle õige koht. Ja teha Eesti saunakultuur ka suures maailmas tuntud ja tunnustatud brändiks. Urumarjal teeme sauna taas enda omaks – Eestlaste omaks!

Sind ootab kohale jõudes:

  • nomaadi stiilis saunalaager;
  • traditsiooniline snäkilaud ja soe tee;
  • tutvume kõigi osalistega;
  • läheme sauna. Me võtame koos leili, õpime tundma sauna elemente ja õige saunaprotseduuri etappe. Me õpime tundma vihta ja selle väge ning võimu. Me laulame koos saunalaule ja maname õnne ja tervise saamiseks.

Registreeru saunalaagrisse

Saunalaager toimub 11.12.21 Urumarja külas, Pärnumaal.

Error: Contact form not found.

Vanasti oli nii, et esimeseks oli saun. Kui pere kolis uude kohta elama, siis hakatuseks ehitati tavaliselt just see hoone. Saun soojendas, saun kaitses, hoidis eemale kurja ja andis positiivset energiat. Siin, Saunas, oleme me Eestlased sündinud, siin on meie õige kodu ja kogunemise koht, siin on meie kultuuri päris juured.

Täna on see kahjuks muutunud. 78,3 protsenti tänastest Eestlastest ei ole kas saunas üldse käinud või ei oska saunas teha muud kui ennast purju juua ja lavale magama heita. Enamike jaoks on saun ainult elektrivooluga köetav plekist kast ja traditsioonidest mäletatakse parimal juhul saunainventari nimetusi. Sauna seostatakse enam meie põhjanaabritega ja meie oleme jäänud igavese väikese venna rolli, kes ei mäleta kust ta pärit on. Pole siis ime, et muu maailm meie rolli saunaajaloos üldse ei tunne.

Saun on palju rohkem kui lihtsalt läbukoht. Saun on Eestlastega koos eksisteerinud juba mitmeid tuhandeid aastaid. Sauna lugu ulatub kaugele, kirjalike ülestähenduste piiride taha, ammu ununenud hõimude ja inimeste kunagisse argiellu, millest on meie jaoks tänaseks saanud vaid suur mõistatuste, oletuste ja arvamuste virrvarr.

Urumarjal saab õppida selles muinasjutu ja müütide maailmas orienteeruma ja eristama ehedust butafooriast.

…Et saun ei ole mingi suvaline voodoo
…Et see on füüsika ja mateeria, mis on põimitud      eristamatuks tervikuks vaimsuse ja esoteerikaga.
…Et käsikäes kõnnivad siin teadus ja müstika, mille ühendatud võim suudab haiguseid ravida, mõistust juurde anda, sihte silme ette manada ja elulõnga pikemaks venitada.

See peab kõigile Eestlastele selgeks saama!

Urumarja Saunalaagris, Pääsusilma ja Karukella valdustel, on juba sel aastal, 11. detsembril toimumas elamusõhtu, kus ühe valitud seltskonna jaoks saab alguse vaimne teekond läbi selle imelise ja imeliku maailma. Nende, rohkem, tunnetuslike ja tajutavate, kui ratsionaalselt lahti mõtestatavate valduste mõistmiseks oleme loonud erilise Sauna programmi mida iga väljavalitu saab sõna otseses mõttes omal nahal kogeda. Lõõgastava kuumuse, puhastava auru, meeldiva vihahõngu ja tervendavate manade võimsa koosluse läbi saab Sauna tõeline olemus ja potentsiaal igaühele Teist mõistetavaks. Teiega koos võtab selle retke ette kogenud saunamees.

Me vabaneme koos ühiskonna kütkeist, argipäeva muredest ja pingetest ning justkui võluväel tunneme endas tõusmas ühtsuse ja ühtekuuluvuse tunnet.

Sest Saun – see pole mina või mina…
Sest Saun – see on Meie!

Eestlased!

Saunalaagri avaürituseni on jäänud